Pomoc psychologiczna

psycholog Brzeg Oława

Psycholog Renata Kostecka

Jestem dyplomowanym psychologiem, psychotraumatologiem,  trenerem (coachem) umiejętności miękkich.

Oferuję pomoc psychologiczną osobom dorosłym, w tym seniorom, dzieciom i młodzieży. Spotkania służą sporządzeniu diagnozy, pracy psychologicznej, a także inspiracji, motywowaniu, radosnemu odkrywaniu siebie.

Pracuję od ponad 10 lat  indywidualnie w gabinecie oraz warsztatowo. Korzystam z różnych form i technik pracy terapeutycznej. Najczęściej wykorzystuję elementy terapii poznawczo-behawioralnej, EMDR, RZT.

Kiedy klienci zwracają się do mnie najczęściej? Gdy przeżywają różne trudne sytuacje, nie radzą sobie ze stresem, mają trudności w relacjach, doświadczają silnego lęku itp.

Forma pracy zależy od klienta. Prowadzę warsztaty dla małżeństw, rodziców, singli, kobiet. Często w moim gabinecie odbywają się sesje dla par lub całych rodzin. 

W jakich sytuacjach mogę Ci pomóc?

Oferuję pomoc psychologiczną w zakresie:

icon01-free-img

Konsultacje i wsparcie psychologiczne

Dla osób zmagających się z różnymi problemami życiowymi, trudnymi emocjami, wahaniami nastrojów, lękiem, brakiem akceptacji siebie itp. Konsultacja psychologiczna jest pierwszym krokiem do rozpoznania problemu. Zazwyczaj trwa godzinę zegarową. Może być przeprowadzona w gabinecie lub online.

icon02-free-img

Diagnoza i terapia depresji, traumy, radzenia sobie ze stresem, lękiem

Dla osób, które doświadczyły trudnych wydarzeń, zmagają się z cierpieniem psychicznym i nie potrafią sobie z nim poradzić (z powodu wypadków komunikacyjnych, pobicia, pożaru, uczestnictwa w wojnie, pandemii, żałoby, wykorzystania seksualnego itp.).

icon03-free-img

Coaching

Dla tych, którzy chcą rozwinąć umiejętności miękkie (pewność siebie, inteligencję emocjonalną, radzenie sobie ze stresem, umiejętności komunikacyjne i inne) oraz wykorzystać swój potencjał do realizacji własnych celów.

Moja praca

Zasady zdobywania kwalifikacji psychologa oraz charakterystyka zawodu określone są w Ustawie z dnia 1 czerwca 2001r. Jestem dyplomowanym psychologiem mającym uprawnienia do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej oraz udzielania pomocy psychologicznej, tym osobom, które tego potrzebują. Ponadto jestem specjalistą ochrony zdrowia – psychotraumatologiem, sklasyfikowanym pod numerem 229910. Pomagam osobom, które borykają się z problemami w wyniku różnych traum. Prowadzę także porady z zakresu rozwoju osobistego, zawodowego będąc coachem.


Istnieje różnica między psychologiem a psychiatrą. Nie mam uprawnień do wydawania recept i zwolnień lekarskich. Wiedza, którą posiadam nie jest typowo medyczna. Pracuję z osobami, które zostały skierowane przez psychiatrów. Zakres pracy psychologa obejmuje funkcjonowanie psychiki ludzkiej i wynikające z tego zachowania. Jestem specjalistą przygotowanym do udzielenia pomocy zgłaszającym się z różnymi problemami.

Strona używa plików cookies niezbędnych do funkcjonowania witryny. Zaakceptuj je.